Web Analytics
Jump to content

PVX byggesett


Recommended Posts

Okei, ferdig med Warmoth så da kjører vi i gang med PVX! Skal prøve å være raus med bilder i denne tråden. Har enda ikke fått gitaren, men har fått en del bilder fra Paul Vogt hos PVX fra byggingen der. Den er snart klar for å sendes til Norge så det gledes stort!

Dette settet er spesialtbestilit med floyd rose, men skal ganske snart bestille et sett nr.2 fra de som er mer standard med tune-o-matic stol som jeg skal prøve å gjøre til et litt spesielt/uvanlig prosjekt.

Her er bildene jeg har fått fra PVX :) Er på det første bildet man best ser figuren i treet.

post-1945-0-68059700-1362254645_thumb.jp

post-1945-0-27329300-1362254687_thumb.jp

post-1945-0-82073900-1362254754_thumb.jp

post-1945-0-54683300-1362254784_thumb.jp

post-1945-0-13012900-1362254803_thumb.jp

Edited by Scythes
Link to comment
Share on other sites

det så voldsomt bra ut! må du ut med mye?

For akkurat dette settet betalte jeg litt over 5000kr inkl frakt og FR, Men vanlig grunnsett uten bånd eller inlays koster det drøye 2000kr. Skal du ha bånd og inlays ender du nok akkurat på 3000kr inkl frakt. Så oppsummert kan du vel si at prisen er veldig hyggelig!

Paul Vogt som eier og driver PVX tilbyr dessuten kundeservice som ikke kan overgås...ønsker du noe prøver han å få det til. Har enda ikke fått et nei fra han og har hatt en del spesielle ønsker for denne gitaren...bla FR som de pr. nå ikke offesielt tilbyr, så min er vel prototype #2 :P vet han har laget èn med FR tidligere.

Link to comment
Share on other sites

Gitaren er på vei nå via USPS og Paul har sendt meg et bilde til man kan hygge seg meg mens man venter av den "ferdige" gitaren...på dette bildet er gitaren våt med alkohol for å vise figuren i treet. Nå håper man bare på en rask levering fra USPS :)

post-1945-0-48860000-1362598530_thumb.jp

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pakkedag!

Her er de første bildene etter jeg fikk settet i posten i dag. Førsteinntrykket er veldig bra! Starter med jobben i morgen og først ute er å borre hull for kontrollene og jack.

Her er bildene!

post-1945-0-30378300-1363396657_thumb.jp

post-1945-0-90437600-1363396669_thumb.jp

post-1945-0-57959400-1363396680_thumb.jp

post-1945-0-75049300-1363396690_thumb.jp

post-1945-0-54528700-1363396703_thumb.jp

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Det ser ikke ut som om du kan dra arma begge veier på Floyden? Ikke sikkert det er meningen for alt jeg vet.

På noen gitarer er dette riktig nok meningen, men nei floyden er ikke av en "recessed" type på denne gitaren som normalt ikke vil la broa virke begge veier, men den har en liten relief under (som du ser på bildene uten floyden) som gir en grad av reverse action på floyden.

Edited by Scythes
Link to comment
Share on other sites

Dette blir kult å følge med på. Skikkelig fin topp på den.

Toppen er veldig fin! :)

Ser dritfint ut, gleder meg til å se mer! :)

Som sagt, til de prisene kunne det her vært artig å få testa ut

Prisen er mer enn verdt det spørr du meg...sammenlignet med Warmoth er det betraktelig mer arbeid med å preppe gitaren for farge og lakk. Mye pussing må til. Men dette er ikke pga latskap fra PVX eller dårlig arbeid...dette er et jo byggesett og dette er ment å være et av stegene man selv skal gjøre. Bare gøy å ha litt å gjøre :)

I dag har jeg gjort ferdig pussinga av kroppen. Neste steg blir å forsegle kanten av lønn (bindings) før jeg farger toppen slik at ikke kanten absorberer noe farge som måtte snike seg under maskeringstapen.

Her er et bilde av kroppen ferdig pussa og våt met alkohol...mildt sagt veldig fornøyd med figuren i lønnetoppen!

525136_10151542448721287_588721082_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ser bra ut, skikkelig feit topp! Er fargen den samme som på forrige bygget ditt?

Begge er varianter av grønn...men ulike nyanser og kombinasjoner. På den forrige brukte jeg svart under og derretter en veldig tynn grønn. På denne er det kun grønn i en sterkere blanding.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

  • Siste aktive tråder

    • Er nok ikke så mye å hente for den der dessverre. Dette er en gitar som kostet mellom 1500 og 2000 kroner ny i butikk, så hvis du får en tusenlapp på Finn så er du heldig.
    • Jeg har hatt liggende en Ibanez i noen år nå, kanskje rundt 15/16 år. Vurderer å selge denne da jeg ikke har bruk for den mer. Men! Det jeg lurer på, hvor mye kan jeg selge den for? Noen få bruksmerker, men lite. Har ikke greie på sånn så derfor jeg spørr her. Legger ved bilder!  
    • Kjøpte meg en Morgan bass og en Dean Markley amp, har lyst å lære meg litt bass spilling. Stakkars nabo nå🙂
    • Ønsker å bytte en chrome covret (2 leder braided kabel) Gibson 490T pickup i en Gibson 498T pickup. Ikke nøye om den er covret eller ei.
    • Nei,har ikke peiling,men:Legg ved flere bilder av detaljer,og bilde av baksiden også,og oppgi dimensjonen på nøkkelen til trussrod justering (tommer/millimeter?) så kanskje noen kan hjelpe deg.Et spørsmål tilslutt,hvordan vet du at det er canadian maple?
  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.