Web Analytics
Jump to content

Tips til lettvekts-forsterker og kabinett


Roffa
 Share

Recommended Posts

Jeg lurer på å oppgradere min bass-kombo (Ashdown MAG300) til en mer transportvennlig forsterker og høyttaler/kabinett. Ikke nødvendigvis kombo.

Skal brukes til enkle spillejobber på puber og små lokaler, så behøver ikke være en "watt-maskin", men litt trøkk er OK.

Musikkstil rock og funk, så en bra "allrounder-forsterker" er å foretrekke.

Må ha D.I.funkjson til å brukes på jobber der det er bra PA-anlegg.

Som info bruker jeg både aktiv og passiv bass,

Kabinett: ingen spesielle krav annet enn at det skal være bra og gjerne lyde kule (ergo er det da krav... :) )

Pris: rundt kroner 7000,-

For å få ned pris kan jeg jo kjøpe ny forsterker og brukt kabinett?

Altså: hva kan anbefales?

Takk for tips og anbefalinger

Link to comment
Share on other sites

Ville kjøpt alt brukt jeg. Mest "bang for bucks". Jeg har selv en TC RH450 head. Det er mye amp for pengene. Du får de ned i 4000-ish brukt.

EDIT: RH450 er vanskelige å finne brukt i Norge. Om du vil ha combo kan du også se på BG-serien til TC. Veldig mye for pengene. De beste små comboene.

Edited by Knewt
Link to comment
Share on other sites

Det ligger et MarkBass anlegg på face ser jeg, F1 topp og 210. Veldig bra anlegg det der. 7 lapper er egentlig litt snaut... Hvis du strekker deg til 10, så har du så det holder lenge... Kan sterkt anbefale TC RS210 kabinett. Den kassa spiller veldig fint med de fleste lettvektsampene på 500w.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.