Web Analytics
Jump to content

Cubase SX - Noe galt når jeg går inn på et savet prosjekt


Thor
 Share

Recommended Posts

Hei!

Har et problem..

Hver gang jeg går ut av et Cubase SX prosjektet mitt. Så er det ingen lyd der når jeg åpner det igjen..

Ser waw filene til gitar, trommer osv, men det bare er ikke lyd der.. hva er galt??

Noe jeg bare ikke har trykket på? Er ikke erfaren med dette programmet..

Thor

Link to comment
Share on other sites

Gnome: hvis du ser min :) og klokkeslettet så skjønner du at det ikke var spesielt seriøst ment.

Thor: Men for å være seriøs så aner jeg ikke hva feilen er før du forteller litt mer om oppsettet ditt.

Cubase og andre større audioprogrammer er forresten ikke et program det bare er å laste ned og tro man kan bruke fort. Det er relativt komplisert.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, er nok klar over det. Prosjektet mitt er en del av en saftig årsoppgave på skolen. Så programm osv, er skolen sitt hvis det var det store problemet her... I og med at folk sier at det er et heller avansert program, skal jeg da ikke gidde og lere meg det?

Maya 44MK2 Studiolydkort. AMDXP 2500, syvhundre og noe ram, Windows XP. Cubase SX...

Noe mere du/dere trenger?

Skrev i en tidligere post at jeg fikk feilmelding hver gang jeg gikk inn i programmet så det stengte seg, så jeg skjønte jo at det måtte vere noe galt, men den feilen forsvant av seg selv... (?)

Så, noen som har noe visdom istedenfor moralprekener og far til sønn snakk? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Siste aktive tråder

    • Er dette en dyr eller billig gitar? Hvor mye er du villig til å betale for reparasjonen? Er den dyr, eller du er villig til å kaste en del penger på det, er jo proff- svaret riktig. Hvis det hadde vært min, og det ikke er en kostbar gitar, hadde jeg forsøkt dette: 1. Belast gitarhalsen  litt, ved for eksempel å stemme gitaren en tone eller to opp. Ta det sakte, og sjekk om sprekken åpner seg. 2. Forbered deg, og ha alt du trenger klart.. Hvis det ikke åpner seg en tynn sprekk, så er det bare kosmetisk. Åpner det seg en tynn sprekk, så legger du superlim i sprekken. Han en flaske trykkluft klar, blås så på sprekken med den, og fyll på med mer superlim. Så belaster du så fort du klarer (derfor "ha alt klart") halsen den andre veien, slik. 3. Slakk strengene, og sett på for eksempel en lastestropp med passende montering i begge ender, (omtrent passe lengde har du selvsagt gjort klart) og stram opp den andre veien. Bittelitt, du skal ikke "stramme til det knaker", bare slik at limfugen får et mildt press. Det vil trolig fikse en sprekk, hvis det er en der. Er dette en pre-war Martin, er vel rådene om proff å foretrekke.
    • Er nok ikke så mye å hente for den der dessverre. Dette er en gitar som kostet mellom 1500 og 2000 kroner ny i butikk, så hvis du får en tusenlapp på Finn så er du heldig.
    • Jeg har hatt liggende en Ibanez i noen år nå, kanskje rundt 15/16 år. Vurderer å selge denne da jeg ikke har bruk for den mer. Men! Det jeg lurer på, hvor mye kan jeg selge den for? Noen få bruksmerker, men lite. Har ikke greie på sånn så derfor jeg spørr her. Legger ved bilder!  
    • Kjøpte meg en Morgan bass og en Dean Markley amp, har lyst å lære meg litt bass spilling. Stakkars nabo nå🙂
    • Ønsker å bytte en chrome covret (2 leder braided kabel) Gibson 490T pickup i en Gibson 498T pickup. Ikke nøye om den er covret eller ei.
  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.