Web Analytics
Jump to content

Hvilke av disse lydkortene?


Recommended Posts

Hei.

skal spille inn litt bar for gøy,

skal spille inn gitar, bass, vokal og trommer( el sett)

har 2 tilgjengelige lyd kort:

Line 6 Toneport UX 2: http://www.derringers.com.au/products/Line-6-Pod-Studio-UX2.html

eller

M-audio mobile pre usb : http://altomusic.com/shop/m-audio-mobilepre-usb-portable-audio-interface_pid105940.am

hvilke av disse vil gi best lydkvalitet?

Skal spille inn i Cubase 5

Link to comment
Share on other sites

Jeg har hatt en del Line6-produkter, blant annet UX2 som jeg solgte.. Savnet den, og kjøpte meg en UX1 etter et par uker.

Kvalitetsmessig, så er de helt OK. Men brukervennligheten er ganske bra og lydkortet har mange muligheter. Du kan bruke det til bass, gitar, trommer, vokal etc.. Og du kan også bruke det til å jamme med headsett eller via høyttalere ved å bruke GearBox - som har mange forsterkersimuleringer. Og mulighet til å oppgradere og kjøpe nye set med forsterkere og effekter via nedlasting. Mao, er du ute etter noe enkelt og mer enn greit nok, så er UX2 et fint verktøy.

Du sparer dog ikke så mye på å kjøpe det fra utlandet.

http://shopping.kelkoo.no/ss-line-6-ux.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Siste aktive tråder

    • Vi er et ny oppstartet band, vi spiller litt forskjellig, alt ifra Pink Floyd til CC Cowboys, vi har planer etterhvert å spille konserter osv. Tillegg lage egne låter. 
    • Hei. Hvem er dere og hvilke sanger er det snakk om å spille?
    • Hallo. Hver dag tror jeg at jeg har oppnådd noe i dette livet. Ja, jeg har en høyere utdanning og til og med en vitenskapelig grad av en mester, men jeg jobber ikke i min spesialitet. Siden barndommen drømte jeg faktisk om å være psykolog, og derfor begynte jeg å tenke på å motta den andre høyere. Men for dette trenger jeg en meget betalt jobb, så nå leter jeg etter interessante ledige stillinger. Allerede samlet en CV på denne malen https://www.cvmal.no/cv-eksempel/ , og nå må du sende den til flere selskaper. Vi må jobbe noen år til for å endelig begynne å gjøre det du elsker.
    • Hei. Vi søker etter en bassist til et band i Arendal. Vi har tilgang til øvingslokale. Sjanger, rock. Vi er på utkikk etter en bassist som deler lidenskap for musikk og som har god teknikk og samspill. er åpen for å eksperimentere med ulike stilarter og låter, men vi ønsker også å ha et fast repertoar som vi kan øve på og fremføre. Vi er fleksibel når det gjelder øvingstider, men vi håper du er seriøs og engasjert. Hvis dette høres ut som noe for deg, vil vi gjerne høre fra deg snarest. Vi ser frem til å snakke med deg og finne ut mer om din musikkbakgrunn og interesser.
    • Lagde en hals av alm, og holder på med en jazzmaster kropp av samme planken . Underste kroppen er av surnet lønn.
  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.