Web Analytics
Jump to content

Jazz!


Hiroman

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kommer an på hva slagsjazz du liker, om du liker jazz som er masse gitar i, eller jazz med masse saxer og blåsere, og nesten ikke noe gitar. Det er utrolig mye, men jeg liker veldig godt mezzoforte, allan Holdsworth, Joe Zawinuhl og slikt!

det er utrolig mye, og det er mange her som har mye mer peiling på jazz enn meg, men det er det jeg liker hvertfall:)

Link to comment
Share on other sites

finnes som nevnt tidligere mange forskjellige "typer" jazz :P

Hører selv en del på Rippingtons, Acoustic Alchemy, David Benoit, Scott Henderson, Pat Martino, John Scofield, Jeff Lorber, Bela Fleck & The Flecktones... osv

Sikkert ikke alle de som kan kategoriseres som jazz engang.. men la oss ikke ta den diskusjonen igjen.

Anbefaler i hvertfall på det sterkeste at du sjekker ut Rippingtons. Smooth jazz band. Utrolig mange bra låter - og lett å høre på :)

Link to comment
Share on other sites

med litt fusjon, så kan jeg anbefale Weather Report og Jaco Pastorius.

herlige saker

Hva er jazzfusjon forresten?

som ordet tilsier, jazz blanda med andre stilarter. ofte blir fusion brukt om blanding av jazz og rock, feks weather report, larry carlton osv.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

  • Siste aktive tråder

    • Hadde Guitar Rig 3(?) for mange år siden. Prøve alt mulig - ink Amplitube, men syns GR var desidert best og enklest i bruk. Skal teste det nye også   Jeg bruker mest Bias FX of Bias FX2, men sliter litt med latency. Hvilken type PC bruker du, og hvordan er forsinkelsene?  
    • For et år siden kom jeg over programmet Guitar rig 6. De hadde en demo med alle funksjoner bare at man ikke kunne lagre, men fullt brukbar til opptak. Den varte i 30 min, så må man starte programmet på nytt. Jeg hadde demoen i tre måneder før jeg så at de hadde sommersalg og jeg fikk hele programmet til halv pris. 1000.- kroner som var latterlig billig med tanke på hvor mange amps, rack, pedaler og muligheter som var der. Det var over 1200 ferdig innstilte lyder i forskjellige sjangere og man kan lagre de i forskjellige filer. Man kan selvsagt justere de å lagre nye, eller lage egne med alt som finnes. Den har også instillinger for vokal, trommer og mye annet. Nå har Guitarrig 7 kommet med cubersalgspris, men jeg venter til Black Friday eller Cybermonday i håp om å få oppgradert billigere. Det er masse nytt. Her er en video   Her er nettsiden: Native Instruments Guitar rig 7 Og her kan du laste ned demoen: Note: The demo version runs 30 minutes per session, and can then be reopend to try again. Save and Total Recall functions disabled. Du klarer deg lenge med den PS. Dette er ikke ment som reklame, men et godt tips. Jeg tjener ikke noe på det, men den demoen er gratis og verdt å teste...
    • Söker rock projekt i Norge att vara med i och framför allt live gig. All rock/metal är intressant.  Smakprov: www.linkedin.com/in/emlu-music-production-983a92296    
    • Heisann! er det noen som vet verdien på denne?  serienummer: US20048978
    • Via dette så endte jeg istedenfor opp med dette.   
  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.