Web Analytics
Jump to content

Oppbevaring av rør


Affen

Recommended Posts

Sorri pat, men Gubbe sitt svar er fortsatt det beste her i tråden.

Hvis du er veldig opptatt av pappesken røret bor inni så er det noe annet som gjelder, men for røret sin del er det hipp som happ.

Husk at gløderen opererer i områder rundt 1100 grader Celcius, og at kjølingen av anoden foregår i kraft av at den er et svart legeme. Operasjonstemperaturene hvor røret er designet og ment for å fungere er altså uendelig mye hardere enn scenariet "ganske kaldt med svingninger mellom dag/natt".

Kanskje anekdoten bare handlet om en dårlig batch med rør, for eksempel med dårlig innfesting av pinnene.

I tilfelle noen vurderer langtidslagring inni påtent vedovn eller smeltedigel kan svaret til Gubbe utdypes yrlite med meldingen: "Unngå å oppbevare rør ved temperaturer som smelter glass."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Siste aktive tråder

  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.