Web Analytics
Jump to content

Erfaring med Fender Classic player?


Mills Kaviar

Recommended Posts

Driver og omrokkerer litt i gitarparken om dagen.

Kikker derfor litt på gode og rimlige strater. Er det noen som har erfaring med Classic player serien til Fender?

vurderer sterkt denne: http://www.fender.com/en-NO/products/classic-player-50s-stratocaster

pris på denne ca 5.900,-

Altså på jakt etter en med Soft V halsprofil, medium jumbo bånd, 1.650" nut. Er det noe alternativ til denne til under 8500?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Alternativet er vel en brukt amerikansk standard.

Jeg synes Classic Player er gode greier jeg, den har de specsa jeg liker, altså 9.5" radius, topunkts trem, gode mikrofoner, bra finisher.

60s-utgaven har 12" radius på gripebrettet, så det er enda litt flatere, og litt andre mikrofoner, men begge modellene er gode greier :)

Edit: overså det om V-hals, da er det CP 50s som gjelder ja :)

Edited by KristianF
Link to comment
Share on other sites

Classic player er veldig gode gitarer!

De spiller godt til prisen, vel så godt som Am. Std, vil mange mene!

Sørg for å spille på noen eksemplarer før du kjøper, det er litt eksempelvariasjon. Pickupene er gode, men det skader ikke å oppgradere dem, finner du på den andre siden en brukt gitar, vil du fotsatt spare penger!

Link to comment
Share on other sites

Fikk min American Deluxe for 8000,- og vil anbefale denne på det sterkeste. Svært lettspilt og vellydende gitar!

Denne: http://m.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=39056712&keyword=American+deluxe&productCategory=295&mainCategory=86 har v-hals også :)

Kan ikke fordra strater med bred hals(1 11/16). Er 1.650 som gjelder for min del.

Jimi Vaughan er jo et alternativ ja Audun. Men er vel bare pupsa og 6punkts trem som skille den fra CP?

Stemmer nok sånn nogenlunde det ja.

Edited by Audun
Link to comment
Share on other sites

1mm breddeforskjell ved nøtta merkes,

Takk :) Godt mulig jeg hadde vent meg til det. En Deluxe blir nok uaktuelt, vil gjerne ha noe som er mer vintage. Vet ikke helt om jeg likte compound radius heller, sikkert en vanesak det og, men synes det blir for flatt med 12 eller 16" på en strat. Er gibson som skal ha det.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

  • Siste aktive tråder

    • Hadde Guitar Rig 3(?) for mange år siden. Prøve alt mulig - ink Amplitube, men syns GR var desidert best og enklest i bruk. Skal teste det nye også   Jeg bruker mest Bias FX of Bias FX2, men sliter litt med latency. Hvilken type PC bruker du, og hvordan er forsinkelsene?  
    • For et år siden kom jeg over programmet Guitar rig 6. De hadde en demo med alle funksjoner bare at man ikke kunne lagre, men fullt brukbar til opptak. Den varte i 30 min, så må man starte programmet på nytt. Jeg hadde demoen i tre måneder før jeg så at de hadde sommersalg og jeg fikk hele programmet til halv pris. 1000.- kroner som var latterlig billig med tanke på hvor mange amps, rack, pedaler og muligheter som var der. Det var over 1200 ferdig innstilte lyder i forskjellige sjangere og man kan lagre de i forskjellige filer. Man kan selvsagt justere de å lagre nye, eller lage egne med alt som finnes. Den har også instillinger for vokal, trommer og mye annet. Nå har Guitarrig 7 kommet med cubersalgspris, men jeg venter til Black Friday eller Cybermonday i håp om å få oppgradert billigere. Det er masse nytt. Her er en video   Her er nettsiden: Native Instruments Guitar rig 7 Og her kan du laste ned demoen: Note: The demo version runs 30 minutes per session, and can then be reopend to try again. Save and Total Recall functions disabled. Du klarer deg lenge med den PS. Dette er ikke ment som reklame, men et godt tips. Jeg tjener ikke noe på det, men den demoen er gratis og verdt å teste...
    • Söker rock projekt i Norge att vara med i och framför allt live gig. All rock/metal är intressant.  Smakprov: www.linkedin.com/in/emlu-music-production-983a92296    
    • Heisann! er det noen som vet verdien på denne?  serienummer: US20048978
    • Via dette så endte jeg istedenfor opp med dette.   
  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.