Web Analytics
Jump to content

Rør til Fender Bassman 70


Aphelion

Recommended Posts

Tenkte å investere i nye rør til min silverface Bassman 70. Tok en titt på ampen, og det er 7 rør der - ett mer enn det jeg ser at det skal være når jeg googler det. Det er fire preamprør, to 6L6 og ett rør som er litt mindre enn utgangsrørene. Hva er greia her? Ampen er modda. Den har masse gain og reverbtank, kan det være at det er satt inn et ekstra rør pga. dette?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Et rør som er litt mindre enn et 6L6-rør hørs mer ut som et likeretter rør enn et preamp rør.

Er dette noe som også bør byttes, eller? Sikkert like greit å bytte over hele fjøla når jeg er i gang. Mistenker at preamprørene er originale, det er Fender-logo på dem :P

Link to comment
Share on other sites

Ok :) Har du forøvrig noe peil på om det er vanlig å modde en Bassman på denne måten? Er jo tydeligvis modda i huet og ræva, lurer mer på hva som IKKE er gjort enn hva som er gjort :P

Reverb, mer gain, gjort om til én kanal, line outputs...

Link to comment
Share on other sites

Mesa Boogie var jo modda Fender amper, og det er det også veldig mange andre amper som er.

Med rørlikeretter går effekten på ampen litt ned, og du vil få "sag" når du kjører ampen litt.

Det spennende å finne ut er om ampen er modda slik at den ligner på andre kretser.

Med reverb og rørlikeretter kan den jo ligne mer på Blackface AB763 kretsene

som sitter i f.eks gamle Super Reverbs.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Siste aktive tråder

    • Vi er et ny oppstartet band, vi spiller litt forskjellig, alt ifra Pink Floyd til CC Cowboys, vi har planer etterhvert å spille konserter osv. Tillegg lage egne låter. 
    • Hei. Hvem er dere og hvilke sanger er det snakk om å spille?
    • Hallo. Hver dag tror jeg at jeg har oppnådd noe i dette livet. Ja, jeg har en høyere utdanning og til og med en vitenskapelig grad av en mester, men jeg jobber ikke i min spesialitet. Siden barndommen drømte jeg faktisk om å være psykolog, og derfor begynte jeg å tenke på å motta den andre høyere. Men for dette trenger jeg en meget betalt jobb, så nå leter jeg etter interessante ledige stillinger. Allerede samlet en CV på denne malen https://www.cvmal.no/cv-eksempel/ , og nå må du sende den til flere selskaper. Vi må jobbe noen år til for å endelig begynne å gjøre det du elsker.
    • Hei. Vi søker etter en bassist til et band i Arendal. Vi har tilgang til øvingslokale. Sjanger, rock. Vi er på utkikk etter en bassist som deler lidenskap for musikk og som har god teknikk og samspill. er åpen for å eksperimentere med ulike stilarter og låter, men vi ønsker også å ha et fast repertoar som vi kan øve på og fremføre. Vi er fleksibel når det gjelder øvingstider, men vi håper du er seriøs og engasjert. Hvis dette høres ut som noe for deg, vil vi gjerne høre fra deg snarest. Vi ser frem til å snakke med deg og finne ut mer om din musikkbakgrunn og interesser.
    • Lagde en hals av alm, og holder på med en jazzmaster kropp av samme planken . Underste kroppen er av surnet lønn.
  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.