Web Analytics
Jump to content

Konsertsteder i hele Norge?


radloot
 Share

Recommended Posts

Hei igjen!

Hva rock / metall konsertlokaler vet du? For hele Norge.

Jeg vet om disse arener:

Oslo:

- Revolver (revolveroslo.no)

- Stopp Pressen (stopp-pressen.com)

- Olsen på Bryn (http://www.xn--olsenpbryn-65a.no/)

- Elm Street (elmstreet.no)

- Rockefeller (rockefeller.no)

- Sentrum Scene (rockefeller.no)

- John Dee (rockefeller.no)

- Blå (blaaoslo.no)

- Parktheatret (parktheatret.no)

- Doktor Rock

- Gamla (gamla.no)

- Cosmopolite?

- Betong?

Trondheim:

- Cafe3b (cafe3b.no)

- ZONE (zone-home.net)

- Blæst (http://xn--blst-woa.no/)

- Rock City (rockcity.no)

Stavanger:

- Folken (folken.no)

- Checkpoint Charlie (checkpoint.no)

Bergen:

- Hulen (hulen.no)

- Garage (garage.no)

Drammen:

- Buddy Scene (buddyscene.no)

- Union Rock (unionrock.no)

Kristiansand:

- På Hjornet (pahjornet.no)

Halden:

- Feelgood (good-halden.com)

Fredrikstad:

- Helheim

Edited by radloot
Link to comment
Share on other sites

Når man snakker om ambisiøse så har Elverum også Terningen Arena (terningenarena.no), samt at du har Sentrum Scene i Oslo (rockefeller.no)

Oslo Spektrum er ikke en del av Rockefeller.

Oh ja, det er riktig! Haha, woops, jeg mente sentrum scene :)

Link to comment
Share on other sites

Her er en liten oversikt over Rogaland:

Utenom Folken og Checkpoint Charlie i Stavanger har du:

Chevy's (http://nb-no.facebook.com/pages/Chevys-Rockn-Roll-bar-in-Stavanger/122527744436697)

Martinique (http://www.martinique.no/)

Tou Scene (http://www.touscene.com/)

Cementen (http://www.cementen.no

Tror det er stort sett alle som er i Stavanger

I Sandnes har du:

Tribute (http://www.tribute.no/)

På Klepp:

The Only One

På Bryne:

Bryne Mølle (har få enkeltkonserter, men har festivalen "Ranglerock" som er for gode up and coming band)

http://ranglerock.no/

I Haugesund:

Byscenen (http://www.byscenen-haugesund.no/program.aspx)

I Egersund:

Corner Pub (http://nb-no.facebook.com/pages/Corner-Pub-Diskotek/188666194510121)

Link to comment
Share on other sites

Litt flere i Bergen:

Madam Felle www.madamfelle.no

Rick's www.ricks.no

Kvarteret (booking gjennom ASF og RF) www.kvarteret.no (asf.uib.no, rf.uib.no)

Logen http://www.logen-teater.no

USF Verftet www.usf.no (bygges om til Arena USF fra desember 2011 og et drøyt år frem i tid etter planen)

Landmark http://www.kunsthall.no/default.asp?k=6&a1=LANDMARK

Ungdomshuset 1880/Club Bizarre (under 18) www.u1880.no / www.bizarre.no - Bizarre arrangerer på 1880

De jeg kom på i farta. Ellers har Norsk Rockforbund en ganske god oversikt gjennom sin medlemsmasse, se http://norskrockforbund.no/nor/pages/8-medlemmer

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.