Web Analytics
Jump to content

NGD: several units...


Norstorm

Recommended Posts

Vet liksom ikke hvor jeg sku pakke denne posten hen, så beklager om den havna feil..

Men ja.. Stor dag i dag, da en del pakker kom på døra.

Kjøpte en del units siden sist, for å bygge opp ett rack etter axe'n kom.

Så nå kom:

* Gator 6U roller rack

* Power conditioner fra Samson

* Focusrite Saffire PRO 40 kort

* Korg DTR1000 Rack Tuner

Retter en svær stor takk til Stjerneskruen som hjelp meg litt med ett triks her og ett triks der ang lydkortet for å få ting digitalt ramma opp.

Nå er man snart klar for digital re-amping.

Detta var morro :D

IMG_6356.jpg

Link to comment
Share on other sites

Skål for stjerneskruen! Har aldri svart på om hun er phillips eller ikke, men det får så være. Gratulerer med kul rack!

Hva gjør den power conditioneren egentlig?

POwer Conditionern gjør flere ting egentlig.

Hovedsakelig henter den strøm fra veggen, og fordeler så strøm til resten av unitsa, og passer på at alt for det dem skal ha.

Så er det en RF noise res. i den som eliminerer ganske mye støy.

Men det geniale er overspennsværnet. Siden alle andre units henter strømmen sin fra den, og ikke fra egne kabler i veggen, så vil overspennsværnet i den beskytte de andre unitsa.. Dersom det skulle ryke ett overspenn i serien.

Egen automatsikring for dette, som for hele racket opp å gå igjen, dersom sikringa sku løses ut.

Kjekt når man er ute å farter med racket.

Link to comment
Share on other sites

Nice. Strengt tatt ikke "New guitar day" da.

Har samme lydkort selv, hva er planen for reamping? Har du en DI boks eller snakker vi kun om AxeFXen? Hvilken Rack case er det forresten?

Edited by M55ikael
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Siste aktive tråder

    • Hei. Hvem er dere og hvilke sanger er det snakk om å spille?
    • Hallo. Hver dag tror jeg at jeg har oppnådd noe i dette livet. Ja, jeg har en høyere utdanning og til og med en vitenskapelig grad av en mester, men jeg jobber ikke i min spesialitet. Siden barndommen drømte jeg faktisk om å være psykolog, og derfor begynte jeg å tenke på å motta den andre høyere. Men for dette trenger jeg en meget betalt jobb, så nå leter jeg etter interessante ledige stillinger. Allerede samlet en CV på denne malen https://www.cvmal.no/cv-eksempel/ , og nå må du sende den til flere selskaper. Vi må jobbe noen år til for å endelig begynne å gjøre det du elsker.
    • Hei. Vi søker etter en bassist til et band i Arendal. Vi har tilgang til øvingslokale. Sjanger, rock. Vi er på utkikk etter en bassist som deler lidenskap for musikk og som har god teknikk og samspill. er åpen for å eksperimentere med ulike stilarter og låter, men vi ønsker også å ha et fast repertoar som vi kan øve på og fremføre. Vi er fleksibel når det gjelder øvingstider, men vi håper du er seriøs og engasjert. Hvis dette høres ut som noe for deg, vil vi gjerne høre fra deg snarest. Vi ser frem til å snakke med deg og finne ut mer om din musikkbakgrunn og interesser.
    • Lagde en hals av alm, og holder på med en jazzmaster kropp av samme planken . Underste kroppen er av surnet lønn.
    • Takk for det. Har brukt bjørk i toppen, alm i halsen og er usikker på kropp men tror det kan være sitka gran. Fikk en stor bit fra en arbeidskollega som ikke visste hva det var.
  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.