Web Analytics
Jump to content

Mekke og leke litt med en Squier Strat


Erling

Recommended Posts

Hadde et slikt "prosjekt" gående med min Squier Strat hvor jeg vil fiffe den litt opp og jeg vil gjerne ta det opp igjen. Er det noen ideer der ute til hva jeg kan gjøre ? Tenkte:

1. Skifte Pickups

2. Pusse ned lakken (har pussa litt allerede så må nok bare gjennomføre det:P)

3. Skifte hals? er det vanskelig?

Jeg vil ikke at dette skal bli en kjempedyr affære men har dere noen tips til hva jeg kan gjøre evt hvilke pickuper jeg kan sette inn? Jeg har lyst på David Gilmour sound, men kanskje jeg kan dra det litt lengre og få litt hardrock/(metal) sound, tips?

Edited by Erling
Link to comment
Share on other sites

Å bytte hals er i utgangspunktet ikke noen heksekunst, men du bør være sikker på at halsen passer da :P

Satte en Mighty Mite hals på Squiren min og det funka helt fint. Litt justering måtte til, men ikke mer enn hva man måtte forvente.

Du bør ta av plekterbrettet og sjekke hvordan utfresinga til pickupene er, så får du en pekepinn på hva du kan gjøre med elektronikken.

(Hvis du har lyst til å sette i humbuckere for eksempel..)

Gilmour har brukt både EMG, DiMarzio og Seymour Duncan pickuper, så du har jo litt å velge i da :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hei!(kupper denne tråden,så slipper vi at det lages en ny over samme tema...ikke så populært på forum det...) Jeg har også en squier strat jeg holder på å mekke litt på. Har montert en Seymor D. screaming deamon humb. i bridge,men lurer på hva som kan være en god kombinasjon med denne i middle og neck? Fortrinnsvis Seymor D pickups jeg er ute etter. Noen som har noen forslag? Er ute etter kompakt og fet lyd,men gjerne en kombinasjon som er litt allsidig også. Fra metal til blues liksom...med vekt på metal..takker for alle forslag..

Link to comment
Share on other sites

Hei!(kupper denne tråden,så slipper vi at det lages en ny over samme tema...ikke så populært på forum det...) Jeg har også en squier strat jeg holder på å mekke litt på. Har montert en Seymor D. screaming deamon humb. i bridge,men lurer på hva som kan være en god kombinasjon med denne i middle og neck? Fortrinnsvis Seymor D pickups jeg er ute etter. Noen som har noen forslag? Er ute etter kompakt og fet lyd,men gjerne en kombinasjon som er litt allsidig også. Fra metal til blues liksom...med vekt på metal..takker for alle forslag..

Cool Rails og/eller Hot Rails

Link to comment
Share on other sites

EMG-SA singlecoils og SPC midboost gir deg et knallfett allsidig oppsett. Det er jo tifeldigvis også det Gilmour bruker ;) Midboosten gjør pickupene vesentlig hissigere. Topp liten sak!

Dette oppsettet kan du få ferdig montert på plekterbrett. Hvor prisgunstig det er vet jeg ikke, men enklere blir det jo.

http://guitare.playback-europe.com/emg-dg20_kit_david_gilmour-16861.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Siste aktive tråder

    • Hei. Hvem er dere og hvilke sanger er det snakk om å spille?
    • Hallo. Hver dag tror jeg at jeg har oppnådd noe i dette livet. Ja, jeg har en høyere utdanning og til og med en vitenskapelig grad av en mester, men jeg jobber ikke i min spesialitet. Siden barndommen drømte jeg faktisk om å være psykolog, og derfor begynte jeg å tenke på å motta den andre høyere. Men for dette trenger jeg en meget betalt jobb, så nå leter jeg etter interessante ledige stillinger. Allerede samlet en CV på denne malen https://www.cvmal.no/cv-eksempel/ , og nå må du sende den til flere selskaper. Vi må jobbe noen år til for å endelig begynne å gjøre det du elsker.
    • Hei. Vi søker etter en bassist til et band i Arendal. Vi har tilgang til øvingslokale. Sjanger, rock. Vi er på utkikk etter en bassist som deler lidenskap for musikk og som har god teknikk og samspill. er åpen for å eksperimentere med ulike stilarter og låter, men vi ønsker også å ha et fast repertoar som vi kan øve på og fremføre. Vi er fleksibel når det gjelder øvingstider, men vi håper du er seriøs og engasjert. Hvis dette høres ut som noe for deg, vil vi gjerne høre fra deg snarest. Vi ser frem til å snakke med deg og finne ut mer om din musikkbakgrunn og interesser.
    • Lagde en hals av alm, og holder på med en jazzmaster kropp av samme planken . Underste kroppen er av surnet lønn.
    • Takk for det. Har brukt bjørk i toppen, alm i halsen og er usikker på kropp men tror det kan være sitka gran. Fikk en stor bit fra en arbeidskollega som ikke visste hva det var.
  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.