Web Analytics
Jump to content

Knittring


El Anders
 Share

Recommended Posts

Hepp!

Gikk til innkjøp av et Native Instruments Audio 1 lydkort og et par genelec monitorer etter jeg kjøpte en Axe PX!

Jeg plages med knittring og hakking i monitoring både når jeg hører musikk eller når jeg spiller gitar!

Jeg har kjørt genelc høytalerne rett inn i AxeFX og da er det ikke noe problem så jeg antar det har noe med lydkortet og gjøre?

Jeg sendte inn lydkortet til butikken men de fant ingen feil og jeg begynner å bli forbanna :)

Kjører Vista nå for tiden men har forandret slik at den skal yte "optimalt" selv om Windows 7 er på tur i posten!

Noen tips?

Edited by El Anders
Link to comment
Share on other sites

Dette med knitring er et kjent problem hvis du ikke har kaibrert bufferen din til den ytelsen maskinen klarer. Altså- juster på bufferstørrelsen, ev. la et lydprogrammet gjøre det automatisk hvis det har en slik funksjon innebygget.

Skru av automatisk defragmentering av maskinen din, og gjør det manuelt. Det lønner seg også å koble seg fra nettet og skru av antivirusprogrammmet. Da frigjør du masse ressurser.

Link to comment
Share on other sites

Laptop ja, skal nok kjøpe en god stasjonær pc etter jul!

Har juster strømstyringen og skudd av automatisk defragmentering!

Det med kalibrering av bufferen har jeg ikke prøvd. Usikker på hvordan jeg gjør det?

Det knitrer og hakker bare når jeg hører på musikk i iTunes eller Mediaplayer.

Link to comment
Share on other sites

Hvordan man justerer bufferen er veldig vanskelig å svare på generelt, da det ofte gjøres i softwaren til lydkortet, og da er det forskjell fra kort til kort. Jeg kan svare på hvordan jeg gjør det, jeg lar Asio multimedia setup som følger med Cubase ta seg av det. Kikk litt i driveren til lydkortet. Jo større buffer, jo mer latency. Litt av gangen holder.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Siste aktive tråder

    • Er nok ikke så mye å hente for den der dessverre. Dette er en gitar som kostet mellom 1500 og 2000 kroner ny i butikk, så hvis du får en tusenlapp på Finn så er du heldig.
    • Jeg har hatt liggende en Ibanez i noen år nå, kanskje rundt 15/16 år. Vurderer å selge denne da jeg ikke har bruk for den mer. Men! Det jeg lurer på, hvor mye kan jeg selge den for? Noen få bruksmerker, men lite. Har ikke greie på sånn så derfor jeg spørr her. Legger ved bilder!  
    • Kjøpte meg en Morgan bass og en Dean Markley amp, har lyst å lære meg litt bass spilling. Stakkars nabo nå🙂
    • Ønsker å bytte en chrome covret (2 leder braided kabel) Gibson 490T pickup i en Gibson 498T pickup. Ikke nøye om den er covret eller ei.
    • Nei,har ikke peiling,men:Legg ved flere bilder av detaljer,og bilde av baksiden også,og oppgi dimensjonen på nøkkelen til trussrod justering (tommer/millimeter?) så kanskje noen kan hjelpe deg.Et spørsmål tilslutt,hvordan vet du at det er canadian maple?
  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.