Web Analytics
Jump to content

Neoclassic noen?


xshorteyx
 Share

Recommended Posts

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ikke bruk den betegnelsen, da. "Neoclassical metal" er den noe snodige betegnelsen på gitarister som Malmsteen, Becker, MacAlpine, osv. Den er dog ikke korrekt, da "Neoclassicism" var en musikalsk stilretning i første halvdel av nittenhundretallet.

Si heller "shred", det er et mer passende uttrykk.

Og så går vi løs på gitaristene. Malmsteen og Becker/Friedman er nevnt, så jeg får vel legge til Vinnie Moore, Tony MacAlpine, Paul Gilbert/Bruce Bouillet, Joey Tafolla, George Bellas, Michael Romeo, Marcel Coenen...

Rob Marcello har laget en del låter som høres ut som Moore, MacAlpine og Malmsteen smeltet sammen til én. Ikke spesielt originalt, altså, men bra er det, spesielt gitarspillet. Min favoritt er "Old-School", her i live-utgave:

Link to comment
Share on other sites

Jeg synes at Rob Marcello, i hvertfall i den videoen som ble vist her, hørtes mer ut som Michael Romeo enn Malmsteen, I starten trodde jeg faktisk at det var Romeo

Teknikken er mer lik Romeo enn Malmsteen, men melodiene hans are ofte veldig Malmsteen-aktige, spesielt i de andre videoene fra samme konserten.

Link to comment
Share on other sites

Så Yngwie for noen år siden på Mean Fiddler i London. Fy faen for en mann :) hehe.. Han vet å showe kan man si..

Ser jo poengene til folk som kritiserer han for oppførsel og ensidig spillestil, men mannen gjør det han kan så godt og er så

over the top som man kan være, så er da bare å sette pris på det spør du meg!

Møtte forresten på han etter konserten og fikk karra meg til ett bilde. Var såvidt mannen kunne stå! Hadde en mann på hver skulder der han karra seg til limoen. Rock on!

Men av andre gitarister ikke allerede nevnt har du jo Matthew Mills. Han drar den ganske så langt han og :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

  • Siste aktive tråder

    • Er nok ikke så mye å hente for den der dessverre. Dette er en gitar som kostet mellom 1500 og 2000 kroner ny i butikk, så hvis du får en tusenlapp på Finn så er du heldig.
    • Jeg har hatt liggende en Ibanez i noen år nå, kanskje rundt 15/16 år. Vurderer å selge denne da jeg ikke har bruk for den mer. Men! Det jeg lurer på, hvor mye kan jeg selge den for? Noen få bruksmerker, men lite. Har ikke greie på sånn så derfor jeg spørr her. Legger ved bilder!  
    • Kjøpte meg en Morgan bass og en Dean Markley amp, har lyst å lære meg litt bass spilling. Stakkars nabo nå🙂
    • Ønsker å bytte en chrome covret (2 leder braided kabel) Gibson 490T pickup i en Gibson 498T pickup. Ikke nøye om den er covret eller ei.
    • Nei,har ikke peiling,men:Legg ved flere bilder av detaljer,og bilde av baksiden også,og oppgi dimensjonen på nøkkelen til trussrod justering (tommer/millimeter?) så kanskje noen kan hjelpe deg.Et spørsmål tilslutt,hvordan vet du at det er canadian maple?
  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.