Web Analytics
Jump to content

Vurderte kanskje å kjøpe denne gitaren.


Jonathan

Recommended Posts

Blir nok et par lapper ;-)

er litt usikker da...Kan jo få kjøpt andre gitarer til samme prisen...men elsker lyden og halsen på 70talls stratene.

Angrer litt på at jeg solgte min første...for bare 4000 kr elns :angry:

Link to comment
Share on other sites

Jeg har en '77 strat i sort. Fet lyd men litt tungspilt siden den trenger nye bånd og en justering. Headstocken på disse er helt klart den feteste, og jeg liker også tilt-halsen som gir deg mange gode muligheter til å stille inn halsen. men siden denne innfestingen er litt mer komplisert en den vanlige så er det mange som gjør det feil. Derfor har den et ufortjent dårlig rykte.

Er nyskjerrig på hva du må ut med. Jeg ga 7000 for min for ca fire år siden. Den er langt fra strøken, men en skikkelig player.

Link to comment
Share on other sites

jeg måtte ut med 5500 for min '77 for 3 år siden...eneste hakke var at Trem'en var byttet ut med en letfy trem(SRV style).

men har sett at 70talls strater har steget noe siiiiiinsykt i pris de 3 siste årene :-/

de går for 10000+ (kommer ann på stand og årsmodell.)

tror ikke jeg har sett noen strater fra '75 og nedover som har gått for mindre enn 12000 kr.

kommer også litt ann på selger :) de som selger slike gitarer(vintage Fender Gibson Gretch etc.) bruker jo ofte å overprise gitarene noe sykt...

men jeg må nok ut med 10000-11000 for den(btw, bildet jeg brukte er fra Ebay, men den jeg kan få ser helt lik ut)

Link to comment
Share on other sites

det viktigste med en 70s strat er vekta og slitasje.

Den må ikke være for tung, og plastikkdelen og gripe brettet må ikke være for slitt.

vis disse to er greie så er det bare personlig preferanse som står i veien.

det mange ikke veit er at strater uten tremolo var "in the rage" før van halen kom.

så mange 70s strater er uten vib arm, særlig seinere utover i tiåret.

CBS hode er konge.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Siste aktive tråder

    • Hei. Hvem er dere og hvilke sanger er det snakk om å spille?
    • Hallo. Hver dag tror jeg at jeg har oppnådd noe i dette livet. Ja, jeg har en høyere utdanning og til og med en vitenskapelig grad av en mester, men jeg jobber ikke i min spesialitet. Siden barndommen drømte jeg faktisk om å være psykolog, og derfor begynte jeg å tenke på å motta den andre høyere. Men for dette trenger jeg en meget betalt jobb, så nå leter jeg etter interessante ledige stillinger. Allerede samlet en CV på denne malen https://www.cvmal.no/cv-eksempel/ , og nå må du sende den til flere selskaper. Vi må jobbe noen år til for å endelig begynne å gjøre det du elsker.
    • Hei. Vi søker etter en bassist til et band i Arendal. Vi har tilgang til øvingslokale. Sjanger, rock. Vi er på utkikk etter en bassist som deler lidenskap for musikk og som har god teknikk og samspill. er åpen for å eksperimentere med ulike stilarter og låter, men vi ønsker også å ha et fast repertoar som vi kan øve på og fremføre. Vi er fleksibel når det gjelder øvingstider, men vi håper du er seriøs og engasjert. Hvis dette høres ut som noe for deg, vil vi gjerne høre fra deg snarest. Vi ser frem til å snakke med deg og finne ut mer om din musikkbakgrunn og interesser.
    • Lagde en hals av alm, og holder på med en jazzmaster kropp av samme planken . Underste kroppen er av surnet lønn.
    • Takk for det. Har brukt bjørk i toppen, alm i halsen og er usikker på kropp men tror det kan være sitka gran. Fikk en stor bit fra en arbeidskollega som ikke visste hva det var.
  • http://www.BILDELERstore.co.no

  • Støtt driften av GitarNorge


  • Https://Www.AutoDELER.co.NO
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.