Hopp til innhold


Guns N' Roses

Ble medlem: 08.02.09
Offline Sist aktiv: I går, 23:40
***--

Tråder jeg har startet

To nye Slash signatur effekter!

02.05.2012 - 11:39

Tok en kikk på guitarcenter.com og kom over disse to:

http://www.guitarcen...2012-g3536t1.gc

Virker spennende, disse er nok rimelig nye, fant ingen videoer på youtube.
Jeg trenger en fuzz, så hvis den høres bra ut er den kanskje et alternativ, må være lov å være litt fanboy høhø. :blush:

Hva tenker folk?



(Hvis du ikke får opp noe på linken, må du endre land til usa.)

Punk/Hard-Rock/Metal band i Oslo søker bassist, vokalist og eventuelt gitarist.

01.04.2012 - 00:33

Trommis og gitarist søker dedikerte bandmedlemmer i Oslo til å starte opp band til sommeren. Vi spiller en blanding av punk, hard-rock og metal. Energisk musikk med mye rock n roll elementer.
Vi er begge 17 år.

For å nevne noen band vi er inspirert av:
Kvelertak, Gallows, Foo Fighters, Honningbarna, Anthrax, Metallica, Lostprophets, Misfits, Priestess, Rise Against, Airbourne, Avenged Sevenfold, Turboneger, Volbeat++

Vi jobber med å skaffe et fast øvingslokale i byen.
Hvis det skulle være av interesse å prøvespille med oss en dag,
kontakt meg på:
Telefon eller sms: 97027705
Mail på: carl_magnus_9@hotmail.com

Ta kontakt! :)

Ny Gibson Les Paul serie

26.03.2012 - 22:54

Sitter og ser på gitarer på GC og kom over denne:
http://www.guitarcen...881-i2172137.gc

Må ha kommet den siste uken.
Disse modellene ble solgt for noen år siden, men har så blitt relansert hvis jeg tar rett da jeg har en nesten identisk gitar som er produsert i 2008. (Noen som vet mer om dette?)
Veldig kult, liker meget godt finishene. Det eneste jeg misliker er at nå er ikke min gitar særlig unik lenger siden den blir masseprodusert. :lol: Den eneste visuelle forskjellen er at min har pickupcover og andre knobs. Jeg er ikke helt sikker, men vil også tro at min har annerledes treverk.
Ekstremt kule gitarer til en billig penge. Vil tro disse kommer til å koste rundt 7k i Norge. Har ikke vært innom gitarforretningene i Oslo den siste tiden, så for alt jeg vet så er disse allerede i butikkene.

Hva synes folk?

Edit: Når jeg ser nærmere ser jeg at min har glossy finish, mens disse har satin finish.
Edit2: Når jeg tenker meg om kan det hende at jeg har en sånn delux utgave eller noe da de har vært på markede noen år.

[selges] 6000 kr! Marhsall 30th Anniversary 6100 topp m helt ny preamp-rør!

05.02.2012 - 14:18

Selger en Marshall 6100 topp, dette er Marshall sin 30th anniversary forsterker. Denne ble produsert i 1992, så det finnes begrenset med eksemplarer.
Forsterkeren har akuratt vært på service og har fått helt nye pream-rør!

Klassisk Marshall tone i denne, låter virkelig bra!
Tre kanaler og tre voicinger pr kanal. Alle kanalene har treble, mid, bass, volum og gain knobs (clean har ikke gain knob.) . Hver kanal har også tre forskjellige voicinger.

Kanal 1 er en clean kanal hvor du har en bright switch og en mid shift switch.
Kanal to er en overdrive kanal med mange muligheter.
Modus en gir en lett overdrive slik at akkorder brekker opp.
Modus to gir en fin acdc tone med mulgihet for mye gain.
Modus tre er en etterligning av en Marshall JCM 900.
Denne modusen gir en typisk hard-rock sound ala Guns N' Roses, Def Leppard, Judas Priest, Black Sabbath som også håndterer de fleste undersjangerene bra!
Kanal tre har tonnevis med gain + en gainboost knapp og en "contour switch" som gir mulighet for å fjerne midsene og styrke andre frekvenser.

Forsterkeren har også en master volum som gjør at du kan crancke utgangsrørene og få den deilige røroverdriven på lavt volum.

Dette er med andre ord en veldig allsidig forsterker!

Det som er fantastisk med denne forsterkeren er at den er på 100w, men kan skrus ned til 50w og 25w slik at du slipper å sprenge trommehinnene og i tillegg har en "Low volume compensate" knapp som gjør at forsterkeren låter crancket på lavere volum. Denne forsterkeren låter altså bra på moderat lydnivå, men lyden er selvølgelig på sitt beste når alt er på maks!
Forsterkeren har også en innebygd effektloop.

For bilder, se finn annonse: http://www.finn.no/f...nnkode=32167247

Pris: 6000 kr

Følger ikke med footswitch.
Forsterkeren befinner seg i Oslo og må hentes der.

Grunnen til at jeg selger den er for å finnansiere kjøp av gitar.

Bytter er dessverre uaktuelt.

Jeg kan nåes på mail: carl_magnus_9@hotmail.com
Tlf: 97027705
Eller her på forumet. :)

Er det noe du lurer på, ta kontakt!

Hvilken noisegate?

15.01.2012 - 23:26

Heisan,

Skal nå gå til innkjøp av noisegate og trenger litt hjelp med hvilken jeg skal velge. :)

Jeg har en Blackstar ht-dual som jeg ikke får brukt live, da den feeder uansett hva jeg gjør pga at den framhever så mange overtoner. Altså, må kunne bli plassert etter en pedal. Er det her det er hendig med en noisegate med loop?
Den må også funke til bandøving da jeg bruker forsterker vreng og gitaren min feeder når jeg ikke spiller, selvom jeg holder på strengene. (Spiller metal-core så jeg bruker en del vreng, og nei, jeg har ikke tenkt å skru ned på gainen ;) )

Har sett litt på Boss ns-2, mxr noise clamp, mxr smart gate og isp decimator. Hvilken av disse passer best til mitt bruk og farger lyden minst? :)
Har hørt at Boss og mxr farger lyden, men de har jo looper, det har ikke ispen.

Takk for hjelp i forvei! :)