Hopp til innhold


Folkehøgskole


49 replies to this topic

#41 Bjoner

    Nybegynner

  • Medlemmer
  • 19 Innlegg:
  • Location:Kvinnherad

Skrevet 16.02.2012 - 10:35

Vis innleggxshorteyx, 16.02.2012 - 08:42, skrev:

Har som tidligere i tråden nevnt att jeg kom inn på Trøndertun også :P Så det blir trøndertun på meg.

Trøndertun Lyd.

Isåfall; Gratulerer! :D


Vis innleggPink-Sabbath, 16.02.2012 - 10:03, skrev:

sjekka d ut litt, syns det så ut som en veldig bra skole i forhold til mange andre FHS med musikk, er det for sent å søke elr? hvordan er miljøet der? å hvor lang tid tar det å komme seg til bergen osv? :P

Skal ikke være for sent å søke, men jeg kan jo snakke med vår kjære rektor Mona eller den rappkjefta, britiske inspektør Clive for å være sikker :)
Miljøet på FHS generelt er jo kjent for å være noe du husker resten av livet, og SFHS er ikke noe unntak! Her finnes all slags folk, og det er lett å komme godt overens med de fleste! Det er jo alltid noen som ikke passer inn, av forskjellige grunner, men 90% av elevene her i år fungerer nærmest som en eneste stor gjeng! Av egen erfaring har jeg null problem med å henge, jamme, game, prate eller leke med noe her! (Ja, det blir mye leking på FHS :D )

Det som er greia med Sunnhordland FHS er at det er forbanna isolert! Men ikke isolert nok til at det blir et problem! Nærmeste butikk (Joker) er en kjapp 15-20-mins gåtur unna (3 min med bil), Bergen er 2 timer med båt, Leirvik på Stord er 20 min, bussene på øya korresponderer med alt av ferjer og båter på dagtid.
I utgangspunktet trenger du egentlig ikke forlate skolen i det hele tatt, ettersom man får alt man trenger av mat, vann, kaffe, juice og selskap på skolen :) Noen kjappe turer på butikken for å fylle opp lageret av sjokolade, brus og tobakk (om slike ting interesserer deg) blir bare en ekstra bonus ettersom veien følger vannet så og si hele veien!

Har en lang liste med positive ting jeg kunne ramset opp, men det får du heller spørre om. Vi er midt i det store vår-prosjektet vårt her, og jeg har egentlig ikke tid til å sitte å skrive foruminnlegg!
Lista med negative ting har jeg også i bakhodet, om du gjerne vil høre! Si ifra ;)
Fender American Deluxe Stratocaster RWTU (http://bit.ly/yk9ETq)
Fender Super Sonic 22 (http://bit.ly/wqQRf0)
God, middelaldrende Epiphone AJ (http://bit.ly/zpxYKe)
Ableton Live 8, Scarlett 2i2, Oxygen 49 = 100% Nabster i musikkproduksjon

#42 ChristianPedersenja

    Nybegynner

  • Medlemmer
  • 31 Innlegg:
  • Location:Namsos

Skrevet 16.02.2012 - 11:05

Vis innleggPink-Sabbath, 15.02.2012 - 21:13, skrev:

jeg gjorde tabben å lot være å sette rock på førstevalg, jeg tok gitar istedenfor noen sa til meg at hvis ikke nivået var skyhøyt iforhold t d vanlige, så bør man heller satse på rock, så jeg satte heller rock på andrevalget :P

men ska søke på rødde tenkte jeg selv om det er kristent hehe :P

hva ska du velge da?

Blir vel trøndertun ja :)

#43 Pink-Sabbath

    Nybegynner

  • Medlemmer
  • 32 Innlegg:

Skrevet 08.03.2012 - 01:31

JIPPIII jeg kom inn på Trøndertun :D Rock linja, trodde alt håp var ute, men fikk beskjeden for ikke så lenge siden :)

#44 T-Bone

    Gitarrocker

  • Medlemmer
  • 530 Innlegg:

Skrevet 10.03.2012 - 12:33

Gled deg til et fantastisk år! Og håp på at du får Tønna som gitarlærer! Mer pedagogisk og flink fyr skal du lete lenge etter :)

#45 Tordenskrald

    Psychofunkadelic

  • Medlemmer
  • 1110 Innlegg:

Skrevet 10.03.2012 - 14:27

Er det Bjørn Tønnesen som driver å fikser amper du referer til da? (Tønna) Hviste ikke at han var lærer:-)

#46 T-Bone

    Gitarrocker

  • Medlemmer
  • 530 Innlegg:

Skrevet 10.03.2012 - 14:33

Jan Eivind Tønnesen heter han vel, hvis jeg ikke husker helt feil. Kalte han bare for Tønna.

#47 Pink-Sabbath

    Nybegynner

  • Medlemmer
  • 32 Innlegg:

Skrevet 10.03.2012 - 17:53

tusen takk :) jeg lurer på en ting når det gjelder lån, jeg ser at totalt med New York tur osv så vil hele året komme på ca 104 000 elr no sånt, men så fant jeg ut at lånekassen gir ut et maks beløp på ca 90 800. Hvordan gjør man det da? må jeg finansiere 14000 av egen lomme iløpet av året elr?
hadde vært greit å vite hvordan det blir slik at jeg kanskje kan jobbe meg opp en egenkapital.

#48 xshorteyx

    Suhr(e)hue

  • Medlemmer
  • 2956 Innlegg:
  • Location:Sogn og fjaordane

Skrevet 10.03.2012 - 22:12

Spar opp penger fra sommerjobb? Ta en liten ekstrajobb ved siden av skolen og spar de pengene, du får trossalt dekket mat og alt på skolen.

Jeg har tenkt å prøve å gjøre det hvertfall.
Sees på Trøndertun ;) hehehe
Suhr Pro S3 Bengal-Burst. An ultimate strat.
Fractal Audio Axe FX Standard + MFC-101
Marshall Valvestate 8008 poweramp + gammalt halvrusje Marshallcab av en sort

Ibanez Thinline Telecaster '73

#49 Pink-Sabbath

    Nybegynner

  • Medlemmer
  • 32 Innlegg:

Skrevet 11.03.2012 - 12:30

ja jeg må nå begynne å leve fattigere fram til sommeren, for å så spare opp penger til skoleåret :)

BTW lurer på til dere som har gått der, hvor mange dager er dere i New York? ser på sia at det er et ukelangt opphold, men har hørt at andre FHS er der i ca 10 dager. jeg har selv vært i New york å vet at man trenger minst over en uke der:p mye å oppleve

#50 stromstans

    Gitarrocker

  • Medlemmer
  • 599 Innlegg:
  • Location:Oslo

Skrevet 11.03.2012 - 20:42

Vis innleggPink-Sabbath, 10.03.2012 - 17:53, skrev:

tusen takk :) jeg lurer på en ting når det gjelder lån, jeg ser at totalt med New York tur osv så vil hele året komme på ca 104 000 elr no sånt, men så fant jeg ut at lånekassen gir ut et maks beløp på ca 90 800. Hvordan gjør man det da? må jeg finansiere 14000 av egen lomme iløpet av året elr?
hadde vært greit å vite hvordan det blir slik at jeg kanskje kan jobbe meg opp en egenkapital.

Det der er jævlig provoserende på deres vegne. Siden jeg gikk på Trøndertun for tre år siden har prisen gått opp med over ti tusen og New York-turen er ikke lenger inkludert. I tillegg tar de inn rundt 20 elever ekstra, uten å ha bedret kapasiteten utover å bygge et par nye hus. Byråkrati på sitt aller verste.