Slenger opp et par bilder, skriver mer senere, har ikke tid nå... må spille
Se så fin der er!
EDIT:
Hahah, nå fikk jeg beskjed av husverten om at nok var nok
Herregud for en lyd! Selv på minimale volum er det sykt søte toner som kommer ut av denne. Jeg måtte faktisk på FINN.NO og kjøpe en gitar i dag for å ha noe å spille på. Endte opp med en billig Yamaha Pacifica tele-sak, og selv med singlecoils har ampen mer enn nok gain!
Brytere på begge kanalene for bright, fotbrytbare gain-trinn, EQ-mods på begge EQ-ene og en cleankanal som ikke står tilbake for noe jeg har hørt. Cleankanalen har liksom en snert som gjør at det høres ut som man har en kompressor før ampen. Blir spennende å høre hvordan den tar pedaler, når jeg omsider er ferdig med å bo på hybel og kan flytte hjem til huset mitt, May´en min og øvingslokalet mitt .
Drive-kanalen har jeg hørt på plate før (Transatlantic, alle live-platene samt "The Whirlwind", men Roine Stolt på gitar) , og regnet med at lyden måtte EQ´es, komprimeres og reverbes før den hørtes ut som på plate. Der tok jeg feil gitt! Den høre akkurat som ut på plata, selv med billige mikker på lavt volum .
Det har blitt skrevet om ampen her på forumet før, at den kanskje ikke har nok drive til å spille metal. Vel, den har riktignok ikke like mye å stille opp med som Mr. Hectoren min, men den har da rikelig til å spille f.eks Opeth.
Jeg ser også fram til å kunne slå av og på effektsløyfen med fotbryter. Det kommer til å gjøre livet mitt en god del enklere
Ampen kom med èn dobbel fotbryter, men siden jeg allerede har en til overs gjør ikke det så mye for meg... Ellers ville jeg bestilt en ekstra bryter i samme slengen.
Ampen var mye større enn jeg trodde. Jeg vet ikke hvorfor, men jeg hadde sett for meg at den var både lettere og mindre enn Mr.Hectoren. Den er ikke særlig mindre, eller lettere... Kanskje et par cm og en kg eller 2, men ikke mer...
Jeg kommer til å legge ut lydklipp når jeg får kjørt volumet opp litt
Vanvittig fornøyd med kjøpet!
EDIT 2: Har nå fort og gæli fått spilt inn en liten snutt. Jeg samlet flere lyd-spor til ett.... Merk at dette er på svært svært lavt volum
Listen on Soundcloud.com
Clean venstre: tele bridge
Clean høyre: tele neck
Vekslende solo: 1. 3. osv tele bridge. 2. 4. osv tele neck.
Har ikke brukt kompressorer, limiter eller EQ på noen av sporene, så det høres nok litt grøtete ut.
Volumer på clean er 2, på drive 3, gain på drive 7, brights er på, eq-mods er av, reverb på 6 og master på under 1.
Skal få et bedre lydklipp når jeg ser at husverten er utomhus













